Участь у практичному тренінгу з гістероскопії у ендоскопічному відділенні кафедри акушерства та гінекології Неаполітанського університету ім. Федеріко ІІ

У рамках міжнародної співпраці співробітники кафедри акушерства, гінекології та планування сімї: д.м.н, професор Нікітіна Ірина Миколаївна, к.м.н., доцент Сухоставець Наталія Петрівна, к.м.н. Іконописцева Наталія Анатоліївна взяли участь у практичному тренінгу з гістероскопії у ендоскопічному відділенні кафедри акушерства та гінекології Неаполітанського університету ім. Федеріко ІІ, Неаполь, Італія. Це були декілька насичених та дуже цікавих днів: жива хірургія, участь у тренінгах з гістерорезектоскопії, робота в операційній з сучасним гістероскопічним обладнанням WERSAPOINT THRUCLEAR CHEIVER, хірургічне лікування хворих, участь у майстер-класі з лапароскопії, спілкування з колегами та обмін думками.

Проведено ділові зустрічі з провідними науковцями Attilio Di Spiezio Sardo – Professor of Gynaecology and Obstetrics – Minimally Invasive Surgeon – Head of Hysteroscopy Unit – Director of the Residency Program University Federico II of Naples (Napoli, Italia), Prof. Pierluigy Giampauljno – хірург-онкогінеколог University Federico II of Naples (Napoli, Italia). Було досягнено домовленості про наукову співпрацю, спільні наукові проекти, проходження науково-практичного стажування з лапароскопії на базі University Federico II of Naples ( Італія).

За результатами участі у стажуванні здійснено впровадження матеріалів в освітній діяльності (викладання, презентації (тренінги) для студентів медичного інституту; впровадження матеріалів у лекції для курсантів у програмі підвищення кваліфікаціїлікарів гінекологів на курсах ТУ «Гістерорезектоскопія», внесення пропозицій до змісту освітніх програм навчальних дисциплін «Акушерство та гінекологія» для студентів спеціальності «Медицина» та ДЗВ «Функціональні методи діагностики в акушерстві та гінекології».

Для подальшого розвитку міжнародного співробітництва з іноземними партнерами (організація програм академічної мобільності здобувачів вищої освіти та /або НПП, підготовка спільних грантових проєктів тощо): підготовка спільного грантового проекта.