Виробнича практика

Кафедра акушерства, гінекології та планування сім’ї

виробнича практика з циклу «АКУШЕРСТВО»

Інформація для студентів 4 курсу

1. Студент працює у якості помічника лікаря в жіночій консультації. Спільно з лікарем здійснює прийом вагітних та гінекологічних хворих. У щоденній роботі керується внутрішнім розпорядком лікувального закладу. Керівником практики є завідувач жіночої консультації. Прийом заліку після закінчення циклу проводиться спільно з викладачем кафедри СумДУ «Акушерства, гінекології та планування сім’ї».
  2. Студент працює у якості помічника лікаря в акушерському відділенні. Спільно з лікарем оглядає вагітних, здійснює курацію роділь і породіль згідно діючих клінічних протоколів. Бере участь у наданні допомоги в невідкладних станах. У щоденній роботі керується внутрішнім розпорядком лікувального закладу. Керівником практики є завідувач акушерського відділення. Прийом заліку після закінчення циклу проводиться спільно з викладачем кафедри СумДУ «Акушерства, гінекології та планування сім’ї».

Питання для підсумкової співбесіди після проходження циклу виробничої практики по циклу «АКУШЕРСТВО»

1. Збір акушерсько-гінекологічного анамнезу та огляд вагітної при госпіталізації до стаціонару.
  2. Оформлення історії пологів.
  3. Визначення передбачуваної дати пологів.
  4. Правила аускультації плода.
  5. Зовнішнє акушерське дослідження.
  6. Внутрішнє акушерське дослідження.
  7. Складання плану ведення пологів.
  8. Спостереження за породіллею у першому періоді пологів.
  9. Сімейні пологи.
  10. Знеболювання пологів.
  11. Спостереження за породіллею в першому періоді пологів.
  12. Ведення партограми.
  13. Спостереження за породіллею у другому періоді пологів.
  14. Активне ведення третього періоду пологів.
  15. Спостереження за породіллею перші шість годин після пологів.
  16. Правила проведення щоденного огляду породіллі.
  17. Ведення жінок після розриву промежини.
  18. Показання до ургентного кесаревого розтину.
  19. Техніка сучасної методики кесаревого розтину.
  20. Особливості спостереження за післяопераційною пацієнткою.
  21. Лабораторне та інструментального дослідження породіллі.
  22. Туалет новонародженого.
  23. Невідкладна допомога при нападі еклампсії.
  24. Невідкладна допомога при гіпотонічній кровотечі.
  25. Первинна реанімація новонародженого.

інформація для студентів 5 курсу

Питання для підсумкової співбесіди після проходження циклу виробничої практики в жіночій консультації

1. Огляд вагітних при явці в жіночу консультацію у ранні терміни.
  2. Огляд вагітних при явці в жіночу консультацію у пізні терміни.
  3. Визначення терміну вагітності при першій явці в жіночу консультацію.
  4. Зовнішнє акушерське дослідження.
  5. Аускультація серцебиття плода.
  6. Техніка пельвіометрії.
  7. Обстеження молочних залоз.
  8. Огляд шийки матки в дзеркалах.
  9. Забір мазків із шийки матки на цитологію.
  10. Забір мазків на ступінь вагінальної чистоти.
  11. Кольпоскопія  (показання, техніка).
  12. Дворучне вагінальне дослідження.
  13. Оцінка результатів клінічних аналізів крові, сечі, виділень.
  14. Аналіз даних УЗД органів малого таза.
  15. Аналіз даних УЗД грудних залоз.
  16. Аналіз результатів комп’ютерної томографії органів малого таза.
  17. Аналіз даних імунологічних і гормональних досліджень.
  18. Профогляд жінок.
  19. Показання для госпіталізації гінекологічних хворих.
  20. Діагностика та надання невідкладної допомоги на догоспітальному етапі при матковій кровотечі.
  21. Діагностика та надання невідкладної допомоги на догоспітальному етапі при перекруті ніжки пухлини яєчника.
  22. Діагностика та надання невідкладної допомоги на догоспітальному етапі при апоплексії яєчника.
  23. Діагностика та надання невідкладної допомоги на догоспітальному етапі при позаматковій вагітності.